Hakkımda

İzmir ortodonti İzmir ortodonti İzmir ortodonti

Hakkımda

1979 yılında İzmir’de doğdum. Eğitim öğretim hayatıma Cemil Midilli İlkokulu’nda başladım. Ardından Alsancak Ortaokulu ve Atakent Lisesi’ne devam ettim. Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde 1996 yılında başlayan üniversite öğrenimime 1999 yılından sonra yatay geçiş yaptığım Ege Üniversitesi’nde devam ettim. 2002 yılında mezun olduktan sonra bir süre özel bir poliklinikte diş hekimi olarak çalıştım.

2004 yılı mart ayında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda doktora eğitimime başladım. “ Sabit Ortodontik Tedavide Kullanılan Farklı Taban Yapılarına Sahip Braket Çeşitlerinin In Vitro Karşılaştırılması” başlıklı doktora tezimi Prof. Dr. Rüştiye Sürücü’nün danışmanlığında hazırladım. 2009 yılı şubat ayında doktora tez savunmamı yaparak Ortodonti Doktoru unvanını aldım.

2009 yılı nisan ayında başladığım askerlik hizmetine mayıs ayı içinde atandığım İzmir Asker Hastanesi’nde Ortodonti Uzmanı olarak devam ettim ve yedek subaylık hizmetini bu hastanede tamamladım.

Askerlik hizmetinden sonra özel bir ağız ve diş sağlığı merkezinde Ortodonti Uzmanı olarak çalışmaya başladım. 2013 yılı mart ayından itibaren babam Diş Hekimi Yusuf Ziya Peynirci ile aynı muayenehanede çalışmaktayım.

Türk Dişhekimleri Birliği, Türk Ortodonti Derneği, İzmir Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü ve Türkiye Yardımsevenler Derneği üyesiyim.

Evliyim. İngilizce bilmekteyim.